ХРОНИКА НА УСПЕХА
ЛЕТОПИС НА ЗАВОЮВАНИТЕ НАГРАДИ НА НАЦИОНАЛНИ И МЕЖДУНАРОДНИ КОНКУРСИ ОТ ВЪЗПИТАНИЦИТЕ НА НАЦИОНАЛНО УЧИЛИЩЕ ПО ИЗКУСТВАТА “ПРОФ. ВЕСЕЛИН СТОЯНОВ” - РУСЕ

2001/2002 учебна година
  Международен конкурс “КАРЛ ФИЛЧ” - Сибиу, Румъния
      III награда
      • Филип Петков /пиано/ преподавател - Веселинка Иванова
  Международен конкурс “НАДЕЖДИ, ТАЛАНТИ, МАЙСТОРИ” - Добрич
      I награда
      • Силвия Кьосева /пиано/ преподавател - Евгени Желязков
• Дилян Иванов /пиано/ преподавател - Евгени Желязков
• Станислав Николов - Филип Петков /дуо/ преподавател - Здравина Скаричева
      II награда
      • Преслав Ганев /цигулка/ преподавател - Анелия Попова
• Станислав Николов /цигулка/ преподавател - Анелия Попова
• Ралица Пенкова /пиано/ преподавател - Евгени Желязков
      III награда
      • Йоана Кюркчиева /композиция/ преподавател -Анастасия Ташева
      Поощрителна награда
      • Елена Николова /пиано/ преподава­тел - Веселинка Иванова
      Стипендия за майсторски клас в гр. Грьонинген, Холандия
      • Дилян Иванов /пиано/ преподавател - Евгени Желязков
  Международен конкурс за изобразително изкуство “ОТВОРЕНИ ВРАТИ” - Гюргево, Румъния
      I награда
      • Знамен Станчев
      III награда
      • Иглика Коджакова
• Лора Генова
      Отличия и грамоти
      • Десислава Георгиева -Василен Милков
• Ваня Кьосева -Ина Проданова
  Международен конкурс “МАРИЯ ЮДИНА” - Санкт Петербург, Русия
      III награда
      • Силвия Кьосева /пиано/ преподавател - Евгени Желязков
  Международен конкурс “ЗАЙЛЕР” - София
      поощрителна награда
      • Дилян Иванов /пиано/ преподавател -Евгени Желязков
  Национален клавирен конкурс “ФРАНЦ ШУБЕРТ” - Русе
      I награда
      • Ралица Пенкова /пиано/ преподавател - Евгени Желязков
      II награда
      • Валерия Димитрова /пиано/ преподавател - Пепа Селвелиева
      III награда
      • Елена Николова /пиано/ преподавател - Весе-линка Иванова
      Поощрителна награда
      • Малина Стефанова /пиано/ преподавател - Даниела Кюркчиева
  Национален клавирен конкурс “ВЕСЕЛИН СТОЯНОВ” - София
      I награда
      Награда за най-добро изпълнение на пиеса от Веселин Стоянов
      • Яница Христова /пиано/ преподавател - Веселинка Иванова
  Национален конкурс за духови инструменти “КЛАСИКА И СЪВРЕМЕННОСТ” - Стара Загора
      I награда
      • Явор Пенков /флейта/ преподавател - Петко Томанов
  Национален конкурс “СВЕТОСЛАВ ОБРЕТЕНОВ” - Провадия
      I награда
      • Младен Младенов /кларинет/ преподавател - Илия Илиев
• Емануела Крондева /пиано/ преподавател - Евгени Желязков
      II награда
      • Ирена Манева /виолончело/ преподавател - Александра Еленкова
• Мертин Налбантов /кларинет/ преподавател -Илия Илиев
      III награда
      • Йоана Иванова /пиано/ преподавател - Евгени Желязков
• Димитър Косев /пиано/ преподавател - Евгени Желязков
• Радослава Георгиева /пиано/ преподавател - Веселинка Иванова
• Петър Соколов /цигулка/ преподавател - Анелия Попова
• Незиха Ибишева /цигулка/ преподавател - Галина Карааргирова
  Национален конкурс с международно участие за акордеон и камерна музика - Пловдив
      II награда
      • Цветелин Димитров и Нора Арнаудова /камерна музика/ - преподаватели Емил Димитров и Пепа Селвелиева
  Международен конкурс за китаристи “Марин Големинов” - Кюстендил
      II награда
      • Димчо Гайдаров - преподавател Иван Кочев
      III награда
      • Ани Гайдарова - преподавател Иван Кочев
• Димитринка Димитрова - преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс за китаристи - Гоце Делчев
      I награда
      • Димчо Гайдаров - преподавател Иван Кочев
• Ани Гайдарова - преподавател Иван Кочев
• IАнтони Масуа - преподавател Иван Кочев
• Китарен оркестър с диригент Иван Кочев
  Международен конкурс “Млади музикални дарования” - София
      I награда
      • Владимир Петров /валдхорна/ - преподавател Васил Влайков
      Поощрение
      • Никола Стоянов /виолончело/ - преподавател Александра Еленкова
  Международен конкурс “Музиката и земята” - София
      I награда
      • Дилян Иванов /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
      III награда
      • Силвия Кьосева /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
      Награда за виртуозно изпълнение
      • Яница Христова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
      Специална награда на Ролан Догарей
      • Станислав Николов /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
  Международен конкурс за пиано на 6 ръце - Маркобердорф - Германия
      I награда
      • Яница Христова, Филип Петков, Веселинка Иванова - преподавател Веселинка Иванова
  Международен конкурс за изобразително изкуство - Агридженто, Италия
      I награда
      • Александра Габровска - преподавател Пейно Пейнов
  Национален конкурс за акордеонисти - Нови Пазар
      I награда
      • Цветелин Димитров преподавател Емил Димитров
• Цветелин димитров и Нора Арнаудова - преподаватели Емил Димитров и Пепа Селвелиева
      II награда
      • Елиз Вейселова - преподавател Емил Димитров
  Национален конкурс-прослушване за стипендии на фирма “Престо”
      I награда
      • Дилян Иванов /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
      II награда
      • Яница Христова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
• Валерия Димитрова /пиано/ - преподавател Пепа Селвелиева
  Национален конкурс - “Панчо Владигеров” - Шумен
      Специална награда на името на Екатерина Попова
      • Божана Соколова /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
       
2002/2003 учебна година
  Международна академия - Грьонинген, Холандия
      Награда “Ван Еде-Габуния” за най-добър пианист на академията
      • Яница Христова - преподавател Веселинка Иванова
  Международен конкурс за пианисти “Карл Филч” - Сибиу, Румъния
      I награда
      • Сирма Величкова - преподавател Веселинка Иванова
      II награда
      • Ралица Петкова - преподавател Евгени Желязков
  Международен фестивал “Надежди, таланти, майстори” - Добрич
      I награда
      • Елена Николова, Ваяна Ташева, Анета Антонова (клавирно трио) - преподавател Веселинка Иванова
• Веселинка Иванова, Яница Христова, Филип Петков (клавирно трио) - преподавател Веселинка Иванова
      II награда
      • Владимир Петров /валдхорна/ - преподавател Васил Влайков
• Елена Николова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
• Мартин Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
• Станислав Николов /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
• Преслав Ганев /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
      III награда
      • Георги Пачелиев /китара/- преподавател Иван Кочев
• Полина Манолова /китара/- преподавател Иван Кочев
      Поощрение
      • Радослава Георгиева /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
• Сирма Величкова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
• Денница Добрева /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
• Димитринка Димитрова /китара/- преподавател Иван Кочев
  Национален конкурс “Добри Христов” - Варна
      III награда
      Награда на името на Веселин Стоянов
      • Яница Христова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
  Национален конкурс “Класика и съвременност” - Стара Загора
      Специална награда за изпълнение на творба от Панчо Владигеров
      • Мартин Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
  Международен конкурс-пленер по графика - Бистрица, Румъния
      Специална награда и покана за обучение в Букурещ
      • Анета Маринова преподавател Пламен Монев
  Международ конкурс-пленер - Констанца, Румъния
      Специална награда и Диплом
      • Ива Иванова - преподавател Пейно Пейнов
• Мариела Михайлова - преподавател Пейно Пейнов
  Международен конкурс за класическа китара “Марин Големинов” - Кюстендил
      I награда
      • Димитринка Димитрова - преподавател Иван Кочев
      Специална награда за изпълнение на българска музика
      • Китарен квартет Антони Масуа, Димо Митев, Любен Митев и Светослав Неделчев - преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс за класическа китара - Гоце Делчев
      I награда
      • Катерина Йовчева - преподавател Иван Кочев
• Радослав Михайлов - преподавател Иван Кочев
• Димо Митев - преподавател Иван Кочев
• Китарно трио Александър Кръстев, Антони Масуа и Георги Пачелиев - преподавател Иван Кочев
      II награда
      • Китарен квартет Антони Масуа, Димо Митев, Любен Митев и Светослав Неделчев - преподавател Иван Кочев
      Поощрение
      • Китарно дуо Николай Кръстев и Енис Шериф - преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс “Музиката и земята” - София
      Награда за художествено изпълнение
      • Мартин Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
      Поощрение
      • Деница Добрева /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
• Васил Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
  Национален конкурс на БНР за детска песен - София
      II награда
      • Антонио Чорбаджийски - преподавател Румяна Маркова
  Национален конкурс за акоардеонисти - Нови Пазар
      I награда
      • Елиз Вейселова - преподавател Владимир Минчев
• Цветелин Димитров - преподавател Владимир Минчев
      II награда
      • Мартин Ангелов - преподавател Владимир Минчев
• Димитър Димитров - преподавател Владимир Минчев
  Национален конкурс “Немска и Австрийска музика” - Бургас
      I награда, наградата на Община Бургас и кмета Йоан Костадинов
      • Мартин Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
      II награда
      • Дилян Иванов /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
      III награда
      • Сирма Величкова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
       
2003/2004 учебна година
  Международен конкурс за пианисти “Карл Филч” - Сибиу, Румъния
      II награда
      • Мартин Иванов преподавател Красимира Иванова
• Денница Добрева преподавател Красимира Иванова
      III награда
      • Васил Иванов преподавател Красимира Иванова
  Международен конкурс “Надежди, таланти, майстори” - Добрич
      II награда
      • Мартин Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
      III награда
      • Сирма Величкова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
      Диплом
      • Денница Добрева /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
• Васил Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
• Йоана Иванова /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
      I награда и покана за участие в откриването на Международния фестивал в Грьонинген, Холандия
      • Яница Христова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
      I награда
      • Филип Иванов /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
      I награда и наградата на Кмета на Община - Добрич
      • Станислав Николов /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
      I награда
      • Станислав Николов и Елена Николова /камерна музика/ - преподаватели Анелия Попова и Евгени Желязков
  Международен фестивал “Карл Черни” - Прага, Чехия
      Диплом
      • Сирма Величкова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
  Международен клавирен конкурс “Зайлер” - София
      I награда
      • Яница Христова - преподавател Веселинка Иванова
  Национален клавирен конкурс “Ал. Скрябин” - София
      I награда
      • Филип Петков - преподавател Веселинка Иванова
  Балкански конкурс за класическа китара - Велинград
      III награда
      • Александър Славчев - преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс за класическа китара “Акад.М.Големинов” - Кюстендил
      I награда
      • Китарен оркестър с диригент Иван Кочев
• Китарен квартет - Светослав Неделчев, Антони Масуа, Димо Митев, Любен Митев - преподавател Иван Кочев
      II награда
      • Александър Славчев - преподавател Иван Кочев
• Димо Митев - преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс за класическа китара - Гоце Делчев
      I награда
      • Китарен квартет - Светослав Неделчев, Антони Масуа, Димо Митев, Любен Митев - преподавател Иван Кочев
• Китарен секстет - Александър Славчев, Ани и Димчо Гайдарови, Вяра, Надежда и Любов Величкови - преподавател Иван Кочев
• Роксана Борисова - преподавател Георги Тодоров
      II награда
      • Дует - Ани и Димчо Гайдарови - преподавател Иван Кочев
• Александър Славчев - преподавател Иван Кочев
• Николай Кръстев - преподавател Иван Кочев
      специална награда
      • Радослав Михайлов - преподавател Иван Кочев
  IV Национален клавирен конкурс с международно участие “Франц Шуберт” - Русе
      I награда
      • Яница Христова - преподавател Веселинка Иванова
      II награда
      • Васил Иванов - преподавател Красимира Иванова
• Веселина Пейкова и Васил Иванов /дуо/ - преподавател Красимира Иванова
      III награда
      • Сирма Величкова - преподавател Веселинка Иванова
• Денница Добрева - преподавател Красимира Иванова
      Поощрение
      • Петя Станева и Светослав Ангелов /дуо/ - преподавател Пепа Селвелиева
  ХIХ Национален конкурс “Светослав Обретенов” - Провадия
      I награда
      • Силва Карталийска /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
• Ерсой Фаиков /валдхорна/- преподавател Васил Влайков
• Антонио Чорбаджийски /виолончело/- преподавател Богдана Пенева
      II награда
      • Георги Иванов /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
• Владимир Петров /валдхорна/ - преподавател Васил Влайков
      Поощрение
      • Деница Mаринова /цигулка/ - преподавател Галина Карааргирова
  I ви Международен конкурс “Млади виртуози” - София
      I награда
      • Мартин Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
      III награда
      • Живко Георгиев /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
• Преслав Ганев /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
• Яница Христова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
      Поощрение
      • Радослава Геoргиева /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
  Национален конкурс “Панчо Владигров” - Шумен
      III награда
      • Живко Георгиев /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
  Международен клаверен конкурс за руска музика - Варна
      III награда
      • Ралица Пенкова - преподавател Евгени Желязков
      Поощрение
      • Николай Желязков - преподавател Евгени Желязков
  Международен музикален конкурс LISMA - Ню Йорк
      Гранд при
      • Станислав Николов /цигулка/ - преподавател Анелия Попова, Елена Савранская
      I награда
      • Филип Петков /пиано/ - преподавател Даниела Кюркчиева
      III награда
      • Елена Николова /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
  Международен конкурс “Надежди, Таланти, Майстори” - Добрич
      Гранд при
      • Дилян Иванов /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
      I награда
      • Мартин Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
      II награда
      • Димо Митев /китара/ - преподавател Иван Кочев
      III награда
      • Сирма Величкова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
      Поощрение
      • Влада Артьомова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
• Васил Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
• Радослав Михайлов /китара/ - преподавател Иван Кочев
  Национален клавирен конкурс “Класика и съвременност”
      II награда
      • Денница Добрева - преподавател Красимира Иванова
2004/2005 учебна година
  Международен конкурс LISMA – Ню Йорк
      Гранд при
      • Станислав Николов /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
      І награда
      • Филип Петков /пиано/ – преподавател Даниела Кюркчиева
      IІ награда
      • Йоана Кюркчиева /пиано/ - преподавател Даниела Кюркчиева
      ІII награда
      • Елена Николова /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
  Международен клавирен конкурс за руска музика – Варна
      ІII награда
      • Ралица Пенкова - преподавател Евгени Желязков
      Поощрение
      • Николай Желязков - преподавател Евгени Желязков
  Международен конкурс „Надежди, таланти, майстори” – Добрич
      Гранд при
      • Дилян Иванов /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
      І награда
      • Мартин Иванов /пиано/ – преподавател Красимира Иванова
      IІ награда
      • Димо Митев /китара/ - преподавател Иван Кочев
      ІII награда
      • Сирма Величкова /пиано/- преподавател Веселинка Иванова
      Поощрение
     

• Влада Артьомова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
• Васил Иванов /пиано/ – преподавател Красимира Иванова
• Радослав Михайлов /китара/ – преподавател Иван Кочев

  Международен конкурс „Иконата от душата на детето” – Букурещ, Румъния
      І награда
      • Надежда Кехайова /изобразително изкуство/ - преподавател Мая Кубратова
  Международен конкурс за популярна песен – Гюргево, Румъния
      І награда
      • Яница Дафинова – преподавател Вили Икономов
  Международен конкурс „Сребърна Янтра” – Велико Търново
      І награда
      • Яница Дафинова – преподавател Вили Икономов
  Международен конкурс „Фредерик Шопен” – Варна
      ІI награда
      • Мартин Иванов /пиано/ – преподавател Красимира Иванова
  Международен фестивал на класическата китара „Акад. Марин Големинов” – Кюстендил
      І награда
      • Роксана Борисова – преподавател Георги Тодоров
• Радослав Михайлов – преподавател Иван Кочев
• Ани Гайдарова – преподавател Иван Кочев
• Секстет в състав: Вяра, Надежда и Любов Величкови, Ани и Димчо Гайдарови и Александър Славчев - преподавател Иван Кочев
      IІ награда
      • Димо Митев - преподавател Иван Кочев
• Росен Димитров – преподавател
      ІII награда
      • Катерина Йовчева - преподавател Иван Кочев
• Димчо Гайдаров - преподавател Иван Кочев
• дуо Ани и Димчо Гайдарови - преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс за класическа китара – Гоце Делчев
      І награда
      • Моника Попова – преподавател Георги Тодоров
• Радослав Михайлов – преподавател Иван Кочев
• Димо Митев - преподавател Иван Кочев
      IІ награда
      • Катерина Йовчева - преподавател Иван Кочев
• Ани Гайдарова – преподавател Иван Кочев
• Александър Славчев - преподавател Иван Кочев
      ІII награда
      • Димчо Гайдаров - преподавател Иван Кочев
      Специална награда за изпълнителско майсторство
      • Росен Димитров – преподавател
  ІV Балкански фестивал и конкурс за класическа китара – Велинград
      ІI награда
      • Радослав Михайлов – преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс „Европа в училище”
      І награда
      • Свилен Радев /изобразително изкуство/ – преподавател Мая Кубратова
  Международен конкурс „Северно сияние” – Русе
      І награда
      • Доротея Димитрова – преподавател Вили Икономов
      IІ награда
      • Дивна Станчева - преподаватели Вили Икономов и Евгени Желязков
• Яница Дафинова – преподавател Вили Икономов
      ІII награда
      • Никол Савова - преподавател Вили Икономов
  Национален конкурс с международно участие „Северно сияние” – Русе
      І награда
      • Яница Дафинова – преподавател Вили Икономов
      IІ награда
      • Доротея Димитрова – преподавател Вили Икономов
  Национален клавирен конкурс „Класика и съвременност” – Стара Загора
      ІI награда
      • Денница Добрева - преподавател Красимира Иванова
      Специална награда на доц. Кирова
      • Денница Добрева - преподавател Красимира Иванова
  Национален конкурс „Коледно надиграване” – Варна
      І награда за авторство
      • Иван Донев – преподавател
      ІІІ награда за авторство
      • Богдан Донев – преподавател
  Национален конкурс „Панчо Владигеров” – Шумен
      ІII награда
      • Божана Соколова /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
  Национален конкурс „Немска и австрийска музика” – Бургас
      ІII награда
      • Живко Георгиев /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
• Андрей Картунов /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
• Невена Тодорова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
  Национален конкурс за ученици акомпанятори – Плевен
      ІІІ награда
      • Петя Станева /пиано/ – преподавател Дочка Димова
      Награда за ярко художествено представяне:
      • Живко Георгиев /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
• Владимир Петров /валдхорна/ - преподавател – Васил Влайков
  Национален конкурс за детска песен на БНР – София
      ІІ награда
      • Сияна Атанасова – преподавател Румяна Маркова
      ІІІ награда
      • Незиха Ибишева – преподавател Румяна Маркова
  Национален конкурс „Танцуващи клавиши” – Нови Пазар
      ІIІ награда
      • Елиз Вейселова /акордеон/ - преподавател Владимир Минчев
  Национален конкурс „Младите таланти на България и обединена Европа”
      І награда
      • Виктория Дончева /изобразително изкуство/ - преподавател Златка Стойкова
  Национален конкурс „Импресия” – Пловдив
      І награда
      • Теодора Василева /изобразително изкуство/ - преподавател Златка Стойкова
      IІ награда
      • Виктория Дончева /изобразително изкуство/ - преподавател Златка Стойкова
      ІII награда
      • Свилен Радев /изобразително изкуство/ - преподавател Мая Кубратова
  Национален конкурс за рисунка – София
      І награда
      • Яна Друмева – преподавател Гриша Кубратов
2005/2006 учебна година
  Международен конкурс „Надежди, таланти, майстори” – Добрич
      І награда
      • Петър Соколов /цигулка/ - преподавател Анелия Попова
      ІII награда
      • Васил Иванов /пиано/ – преподавател Красимира Иванова
• Мартин Иванов /пиано/ – преподавател Красимира Иванова
• клавирно дуо Денница Добрева и Евгени Нинов - преподавател Красимира Иванова
  Международен конкурс „Шуман – Брамс” – Пловдив
      І награда
      • Васил Иванов /пиано/ – преподавател Красимира Иванова
      ІII награда
      • Петя Станева /пиано/ – преподавател Евгени Желязков
      Поощрение
      • Денница Добрева /пиано/ – преподавател Красимира Иванова
• Ралица Пенкова – преподавател Пепа Селвелиева
      Диплом за педагогически постижения
      • Красимира Иванова
  Международен конкурс „Франц Шуберт” – Русе
      І награда
      • Мартин Иванов /пиано/ – преподавател Красимира Иванова
• Никола Иванов /класическо пеене/ - преподавател Георги Делиганев
      Награда за най – добро изпълнение на творба от Шуберт
      • Никола Иванов /класическо пеене/ - преподавател Георги Делиганев
      ІІ награда
      • Йоана Иванова /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
• дуо Божана Соколова /цигулка/ и Валерия Димитрова /пиано/ - преподавател Анелия Попова
• клавирно дуо Сиана Атанасова и Нина Николова - преподавател Даниела Кюркчиева
• Венера Котларова /класическо пеене/ - преподавател Катрин Емилова
      ІІІ награда
      • клавирно дуо Денница Добрева и Евгени Нинов - преподавател Красимира Иванова
• дуо Ралица Лазарова /цигулка/ и Инна Йорданова /пиано/ - преподавател Иван Кавалов
      Поощрение
      • Невена Тодорова /пиано/ - преподавател Веселинка Иванова
      Награда за най – малък участник
      • Сиана Атанасова /пиано/ - преподавател Даниела Кюркчиева
      Награда за ярки педагогически постижения
      • Красимира Иванова
  Международен конкурс “Албер Русел” – София
      ІI награда
      • Мартин Иванов /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
  Международен фестивал на класическата китара „Акад. Марин Големинов” – Кюстендил
      І награда
      • квинтет в състав: Росен Димитров, Димо Митев, Александър Славчев, Радослав и Ивайло Михайлови
      IІ награда
      • Радослав Михайлов - преподавател Иван Кочев
• дует Ани и Димчо Гайдарови - преподавател Иван Кочев
• Стефана Минчева - преподавател Иван Кочев
• септет в състав: Кристина Димитрова /флейта/ - преподавател Красимира Великова, Радослав Михайлов, Ани и Димчо Гайдарови, Татяна Николова, Енис Шериф, Николай Кръстев - преподавател Иван Кочев
      ІII награда
      • Любомир Минчев – преподавател - Димитринка Димитрова
• Ани Гайдарова - преподавател Иван Кочев
• Росен Димитров - преподавател
      Поощрение
      • Татяна Николова - преподавател Иван Кочев
• Димчо Гайдаров - преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс “Млади виртуози”- София
      ІII награда
      • Радослав Михайлов /китара/ – преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс “Музиката и Земята” – София
      ІII награда
      • клавирно трио: Сирма Величкова, Невена Тодорова и Влада Артьомова – преподавател Веселинка Иванова
  Международен клавирен конкурс за 6 и 8 ръце – Марктобердорф, Германия
      I награда
      • трио: Веселинка Иванова, Сирма Величкова и Невена Тодорова.
  Международен фестивал на класическата китара – Гоце Делчев
      І награда
      • Виктор Арнаудов – преподавател Георги Тодоров
      IІ награда
      • Бахтишен Сабриева – преподавател Иван Кочев
• Ани Гайдарова – преподавател Иван Кочев
      ІII награда
      • Татяна Николова - преподавател Иван Кочев
• Димчо Гайдаров - преподавател Иван Кочев
      Поощрение
      • Александър Славчев - преподавател Иван Кочев
• Катерина Йовчева - преподавател Иван Кочев
• Николай Кръстев - преподавател Иван Кочев
• Енис Шериф - преподавател Иван Кочев
  Международен конкурс “Импресия” – Пловдив
      ІI награда
      • Яна Кунева /изобразително изкуство/ - преподавател Виргиния Пенчева
  Национален конкурс „Светослав Обретенов” – Провадия
      ІI награда
      • Николай Желязков /пиано/ - преподавател Евгени Желязков
• Палмина Дачева /пиано/ - преподавател Красимира Иванова
• Симона Станева /цигулка/ - преподавател Галина Карааргирова
      Поощрение
      • Александър Илиев /кларинет/ - преподавател Илия Илиев
• Симеон Маринов /кларинет/ - преподавател Илия Илиев
  Национален конкурс „Как видях Полша” – София
      ІII награда
      • Александра Правдомирова /изобразително изкуство/ - преподавател Златка Стойкова
      Поощрение
      • Магдалена Арнаудова /изобразително изкуство/ - преподавател Златка Стойкова
  Национален конкурс „Природното наследство на моя роден край” – София
      ІІ награда – направление „Филателия”
      • Александрина Тозева /изобразително изкуство/ - преподавател Златка Стойкова
  Национален конкурс за поп и естрадно пеене „Звездици за Лора” – Свищов
      І награда и Специална награда
      • Доротея Димитрова – преподавател Вили Икономов
      ІІ награда и Специална награда
      • Дивна Станчева - преподаватели Вили Икономов и Евгени Желязков
• Яница Дафинова – преподавател Вили Икономов
  Конкурс “Концертите на Моцарт” в рамките на Международния семинар “325 години европейска валдхорнова школа” – Пловдив
      І награда
      • Ерсой Фаиков - преподавател Васил Влайков
      Лауреатска диплома за най-малък участник
      • Мартин Жоров - преподавател Васил Влайков
  Фестивал “Правата на интелектуалната и индустриална собственост” – Русе,2006 под егидата на Европейската комисия в Брюксел и МК
  Конкурс “Най – добър млад цигулар”
      ІII награда
      • Петър Соколов - преподавател Анелия Попова
      Поощрение
      • Божана Соколова - преподавател Анелия Попова
  Конкурс за плакат
      І и ІІІ награда
      • Яна Друмева /изобразително изкуство/ - преподавател Гриша Кубратов